.

.
To blog pełen przedmiotów zrobionych przeze mnie. Mam różne skłonności i słabości, ale najwiekszą do starych drewnianych mebli, do roślin, których nigdy dość w donicach, do niepowtarzalnej biżuterii robionej ręcznie, w technikach juz czesto zapomnianych, do fotografii, szczególnie tej makro, na której wszystko jest zupełnie inne i fascynujące.

środa, 15 sierpnia 2012

Czy leżakowe może leżeć na stole?

-To ja poproszę metr tego w paski.
-Metr na leżak będzie za mało- odparła pani w sklepie z tkaninami dość stanowczo
-To na poduszkę- odparłam trochę rozbawiona jej reakcją.
-Ale proszę pani, to jest leżakowe- zaakcentowała ostatnie słowo.
 -Aaaa...-w końcu nie wiedziałam, czy mi sprzeda, czy czeka, aż zrozumiem swój błąd i wezmę odpowiednią długość na leżak . Zabrałam metr kolorowych pasków do domu, ale czułam, że wrócę po więcej na mały obrus. Tylko martwiłam się czy postępuję właściwie?
 Czy leżakowe na pewno może leżeć na stole?
 
  


I choć to "nieetyczne", u mnie często zdarza się, że ubraniowe jest pościelowym, leżakowe - zasłonowym, firankowe - obrusowym, a ręcznikowe  - pościelowym.

7 komentarzy:

 1. świetnie się prezentuje!!
  A Pani powinna sie cieszyć, że kupujesz, a nie dopytywać po co :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani w sumie miła, sprzedać chciała, tylko- no wiesz nie chciała, żebym jadła na leżakowym:)

   Usuń
 2. rewelacyjnie się prezentuje;) gdybym tylko miała maszynę do szycia... ehhhh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pamiętasz pewnie tekst,
   - Gdybym miała palnik do lutowania...
   Grunt to chcieć, a potem w jakiś dziwny sposób się to materializuje. Czary!

   Usuń
 3. Oj też tak miałam w pewnym sklepie ;) Ależ proszę pani to są buty dziecięce w dodatku chłopięce! No a co miała zrobić jak pasowały? Uparłam się jak Ty i wyszłam z pięknymi czarnymi półbutami ze sklepu ;)
  A poduchy są świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czasami mojemu małemu synkowi kupuję skarpetki w kolorach "dziewczyńskich", bo "typowo chłopięce" są dla mnie beznadziejnie ponure, smutne i pani tez mnie nawraca, że to dla dziewczynki, nie dla chłopca.

   Usuń
 4. bardzo ładnie:) pewnie że pasuje, a gdzie jest napisane: nie używać na stoły, poduszki itp?:) to tylko ograniczenia powodują że stajemy się zbyt szablonowi, na szczęście Ciebie to nie dotyczy:) ja też używam wszystko tak jak mi pasuje i szukam wszędzie czegoś co może mi się przydać w konkretnym moim celu:)

  OdpowiedzUsuń